Home Hamilelik Hamilelik Belirtileri Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrılarını Aza indirme

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrılarını Aza indirme

Kilonuzu kontrol altında tutun ve ideal olan her ay bir kilo almaktır. Ayakkabılarınızın rahat ve düz olmasına özen gösterin. Ayaklarınızın rahat etmesi çok önemlidir. Doktorlar gebelik sırasında 2inc topuğun ideal olduğunu söylemektedir. Yatağınızın ortopedik olması bel ve sırt ağrılarınızı azaltmada etkili bir diğer etkendir.

0

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Gebelikte Sırt Ağrılarını Aza indirme

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Gebelikte Sırt Ağrılarını Aza indirme uzman tv, Hamilelikte sırt, kadınlar kulübü, Hamilelikte sırt, Hamilelikte sırt ağrıları, Gebelikte sırt ağrıları, Hamilelikte sırt ağrısı ne zaman geçer, Gebelikte sırt ağrısı ne zaman geçer, Hamilelikte sırt üstü düşmek bebeğe zarar verirmi, Gebelikte sırt üstü düşmek bebeğe zarar verirmi,

Hamileliğin başlarında çok sıklıkla görülen sırt ve bel ağrıları 3.aydan sonra tamamen kaybolur. Anne adayını bir hayli zorlayan bel ve sırt ağrılarının nedeni fetüsün (bebek) sürekli olarak gelişerek büyümesi ve ağırlaşmasıdır. Bir diğer neden de vücutta relaxin adı verilen hormonların yükselmesi ile gevşemeye neden olan bazı bağlardır.

Bu her ne kadar anne adayı için gebeliğin ilk aylarında sıkıntılı ve zor olsa da aslında vücut kendini bu gevşemeler sayesinde daha rahat bir doğuma hazırlamaya başlamaktadır çünkü bu gevşemeler bebeğin doğum kanalından kolaylıkla geçmesini sağlamaktadır.

hamilelikte sırt ağrıları nasıl geçer Gebelikte Sırt Ağrılarını En Aza İndirmek İçin Yapmanız Gerekenleri Şöyle Sıralayabiliriz

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Gebelikte Sırt Ağrılarını Aza indirme, Hamilelikte sırt üşümesi, Gebelikte sırt üşümesi, Hamilelikte sırtın sağ tarafında ağrı, Gebelikte sırtın sağ tarafında ağrı, Hamilelikte sırt ağrısı kadınlar kulübü, Hamilelikte sırt ağrısı yaşayanlar, Kadınlar klübü, Hamilelikte sırt batması, Hamilelikte sırtta batma, Hamilelik belirtisinde sırt ağrısı olurmu,
Kesinlikle ağır egzersizden kaçınmak, ağır şeyler taşımamak, uzun saatler yürüyüş yapmamak ve gerekmediği sürece ayakta kalmamak. Sırtınızı rahatlatmanın bir diğer yolu da kendinizi en rahat hissettiğiniz şekilde oturmanız ya da dinlenmenizdir. Doktorunuz size bel ve sırt ağrılarınızı güçlendirerek azaltmak için bir takım egzersizler verecektir bunları düzenli olarak yaparsanız ağrınız olabildiğince azalacaktır.

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrılarını Aza indirme

Bütün gün aynı şekilde oturmak ya da aynı şekilde uzanmak bel ve sırt ağrılarının en büyük tetikleyicisidir. Bu nedenle sık sık pozisyon değiştirin ve en çok hangi pozisyonda rahat ediyorsanız bunun farkına varın bu sayede ağrılarınızla daha kolay baş edeceksiniz.

Gün içinde her ne işle meşgul oluyorsanız arada molalar verin. Eğer masa başında bir işte çalışıyorsanız ayaklarınızın altına bir tabure koyarak çalışmanızda büyük fayda var. Yerden bir şey almanız gerektiğinde belinizi bükerek asla eğilmeyin. Bacaklarınızı geniş bir şekilde açarak ve dizlerinizi kırarak eğilin.

Kilonuzu kontrol altında tutun ve ideal olan her ay bir kilo almaktır. Ayakkabılarınızın rahat ve düz olmasına özen gösterin. Ayaklarınızın rahat etmesi çok önemlidir. Doktorlar gebelik sırasında 2inc topuğun ideal olduğunu söylemektedir. Yatağınızın ortopedik olması bel ve sırt ağrılarınızı azaltmada etkili bir diğer etkendir.

Pozitif düşünmek, karın kaslarını güçlendirmek, sıcak banyo yapmak ve sırtınıza iyi bir masaj yaptırmak da sizi büyük oranda rahatlatacak ve iyi hissetmenizi sağlayacak tavsiyelerimiz arasında.

Hamilelikte Sırt Ağrısı ve Gebelikte Sırt Ağrılarını Aza indirme, hamilelik belirtileri sırt ağrısı, hamilelik başlangıcında sırt ağrısı, hamilelikte sırt ağrısı egzersizi, hamilelikte gece sırt ağrısı, hamilelikte sırta kramp girmesi, hamilelikte sirt agrilarina ne iyi gelir, hamilelikte sirt agrilarina ne iyi gelir,

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version