Hamilelik Belirtileri Karın Ağrısı

Hamilelikte Karın Ağrısının Nedeni Nedir Bunun en temel nedeninin zaten rahmin genişlemesinden kaynaklandığını yukarıda belirtmiştik. Bu konuda size biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Karın ağrısına neden olan bir diğer faktör yuvarlak bağ ağrısıdır. Buna rahimden kasığa doğru giden iki büyük bağ sebep olmaktadır.

0
6305

Hamilelik Belirtileri Karın Ağrısı

Hamilelik Belirtileri Karın Ağrısı, Gebelik Belirtileri Karın Ağrısı, Hamilelik Karın Ağrısı, Gebelik Karın Ağrısı, Karın Ağrısı Hamilelik Belirtileri, Karın Ağrısı Gebelik Belirtileri, hamilelik karın ağrısı yaparmı, hamilelik karın ağrısı ishal, hamilelik karın ağrısı nasıl geçer, hamilelik karın ağrısı olurmu, hamilelikte karın ağrısı ne zaman başlar, hamilelikte karın ağrısı ve ishal, hamilelikte karın ağrısına ne iyi gelir, hamilelikte karın ağrısı uzmantv, hamilelikte karın ağrısı ishal, gebelik karın ağrısı, gebelik karın ağrısı yaparmı, gebelikte karın ağrısı ne zaman başlar, gebelikte karın ağrısı ve ishal, gebelikte karın ağrısı uzmantv, gebelikte karın ağrısı yaşayanlar, gebelikte karın ağrısı kadınlar kulübü,

Hamilelikte Karın Ağrısı


Hamileyken kendinizi daha iyi hissetmek için neler yapabilirsiniz ?
Hamilelik sırasında rahminiz genişlemeye başladığı için bu tarz” büyüme sancıları ” ile
karşılaşabilirsiniz. Pek çok kadın hamileliğin 14. haftasında bu ağrıları hissetmeye başlar.
Ve bu ağrılar zaman zaman artar ve bazen de kramplar şeklinde seyretmeye devam eder.

Hamilelikte Karın Ağrısının Nedeni Nedir

Bunun en temel nedeninin zaten rahmin genişlemesinden kaynaklandığını yukarıda
belirtmiştik. Bu konuda size biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Karın ağrısına
neden olan bir diğer faktör yuvarlak bağ ağrısıdır. Buna rahimden kasığa doğru giden iki büyük bağ sebep olmaktadır. Rahmin genişlemesi nedeniyle bu bağlar da gerilir ve ağrıya neden olur.

Hamilelik Belirtileri Karın Ağrısı
Hamilelik Belirtileri Karın Ağrısı

Hamilelikte Karın Ağrısı Ne Zaman Başlar – Ne kadar Sürer- Ne zaman Geçer

Hamileliğin 14. ve 26. haftalarında meydana gelir. Hamilelikte gaza ve kabızlığa neden olan bir hormon vardır ( progesteron) bu hormonun yükselmesi de şiddetli karın ağrısına neden olmaktadır. Yine hamileliğe bağlı olarak yaşanan yalancı kasılmalar da anne adayına acı verebilmektedir.

Hamilelikte Bilmeniz Gerekenler


Tüm bu yaşananlar esasen gebeliğin normal seyrinde devam eden belirtilerdir. Fakat kasılmaların sıklığı saatte 4 defadan fazlaysa ve beraberinde ateş, titreme, kanama, vajinal akıntı, halsizlik ve bilinç kaybı meydana geliyorsa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Bu kasılmaları ve ağrıları azaltmak için yatarak bacaklarınızı karnınıza doğru çekmeniz ağrınızı azaltmakda etkili olacaktır.

Ayrıca bazı vitaminler almanız da etkilidir fakat bu konuda mutlaka doktor tavsiyesine ihtiyacınız olacak.
Hamile Olup Olmadığınızda Halen şüpheniz var ise A ‘dan Z ‘ye Hamilelik Belirtileri Konumuza Mutlaka Okuyun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here