Hamilelik Belirtileri

Bütün Hamilelik Belirtileri Konusunu Bir Araya Topladık, biliyoo.com Kadın Sitesi nde 120 Tane Hamilelik Belirtisi Sizlere Sunduk. Her Yazının Sonunda Konunun Devamı Bulunmaktadır.

Yüksek Ateş Hamilelik Belirtisi mi

Uzmanlara göre hamilelikte yüksek ateşin anne adayı ve bebek için zararlı olabileceğini, yüksek ateşin düşük riskinin artması, baş gelişim anomalileri, kalp kapak anomalileri, kol ve bacak anomalileri, zeka geriliği gibi durumlarla sonuçlanabileceğini belirtiyor.

Yemeklerden Tiksinme Hamilelik Belirtielri

Hamile olan kadın mevsiminde olmayan bir meyve veya sebzeyi çok canınız çekebilir. Bazı hamileler ise tam tersi bir durum yaşayabilir; önceden sevdiğiniz yiyeceklerden tiksinmeye veya iğrenmeye başlayabilirsiniz. Gebelik esnasında salgılanan bazı hormonlar (özellikle bhCG) annede beyindeki bulantı merkezini etkileyerek bu şikayete neden olur. Genelde gebeliğin 6. haftası civarında başlar.Bulantı en sık sabah kalkıldığında hissedilir. Buna sabah hastalığı adı da verilir. Gün içerisinde normalde rahatsız etmeyen yemek kokuları, sigara kokusu, parfüm kokusu gibi uyaranlar anne adayında şiddetli bulantılar ve kusmalar yapabilir. Bu duruma Emesis gravidarum denir. Anne adayı tiksinme hissi nedeni ile yemek yiyemez. Emesis gravidarum durumunda yapılması gereken azar azar ama sık sık kuru gıdalar tüketmektir. Kuru ekmek, peksimet, kraker uygun yiyeceklerdir.

Varis Hamilelik Belirtisi mi

Hamilelikte ortaya çıkan varislerin büyük çoğunluğu hamilelik sonrasında kaybolur. Özellikle hamilelikten önce varisiniz yoksa, hamilelik sırasında oluşan varislerin daha sonra kaybolma ihtimali çok yüksektir. Eğer hamilelik öncesi varis varsa, bu varisler hamilelik sırasında daha büyüyebilir ve sorun oluşturabilir. Günümüzde önerilen yöntem hamilelikten önce varislerin tedavi edilmesidir. Diğer hiç bir varis, tedavi edilmeden kaybolmaz.

Vajinal Kanama veya Lekelenme

Hamilelikte beklenen adet tarihi civarında normalden az, lekelenme tarzında bir kanama olabilir ve hasta bize lekelenme, veya düzensiz kanama şikayeti ile başvurabilir. Halk arasında “üste görme” veya “üstüne görme” olarak bu durum her zaman gebelikte bir anormal durum olduğunu göstermez. Gebeliğin ilk aylarında oluşan her türlü vajinal kanama veya “lekelenme” aksi doktor tarafından; ispat edilene kadar düşük tehlikesi olarak durumlarında vajinal muayene korkusu ile doktora başvurmamaktadır. Ancak, gebelikte yapılacak vajinal muayenenin kesinlikle düşüğe sebep olma riski yoktur ve hamileler boşuna böyle bir endişe taşırlar. Düşük tehditi durumlarında muayenenin kesinlikle düşüğü hızlandırmadığı buna karşın anne için riskli durumların ortaya konmasında ve tedavinin daha doğru yapılmasında yararlı olduğunu göstermektedir.
Konunun Devamını okumak için 3 Ye Tıklayın
Gebelik Belirtileri Yazısının Devamını Okumak için Aşağıdaki Bir Sonraki Rakama Basın  

8 YORUMLAR

    • ayşe hanım hamilelikte tüy dökücü, kullandığınız taktirde bu sizin vücudunuzdan bebeğe giderek bebeğe zarar verebilir. bu yüzden biz hamilelikte tüy dökücü krem kullanmayı hastalarımıza yasaklıyoruz. hamilelikte kıllanma tüylenme ise hamilelik başlangıcında olamaz, hamileliğiniz biraz ilerlediğinde ortaya çıkar. yanlış söyle bir şey var, her hamilelikte tüylenme olmaz. bütün hamilelikler farklı geçebilir.

  1. Merhaba ayin 9 da adet oldum ve ayin 15 de bitti ve sürekli eşimle ilişki yaşadık ve adet olmama henüz var gebe kalmak ıstiyorum sizce hamilelik varmidir yumurtalama döneminde de ilişki yaşadık hamile olma şansım yüksek mi? belirtilerim var soğuk terleme ve sigaram da tad değişikliği soguk Şimdiden teşekkür ederim

  2. Merhaba ben kasımın 30 da adet oldum aralıkın 4 dünde bittim aralıkın 15 yumurtlama günümdü 15 inde eşimle birlikte oldum ilk 13 unde olduk ve 15 de tekrar olduk bebegimiz olsun diye acaba hamile kalırmıyım hamilelik belirtisi ne zaman başlar yardımcı olurmusunuz

    • Nilay Hanım Hamilelik Belirtileri, Adet Tarihini Bir hafta geçer ve Adet olmaz iseniz (anarmol durumların dışında) işte o zaman hamilelik şüphesi olabilir, ve kendinize hemen eczaneden Gebelik Testi, Çubuğu Alıp Kendinizde uygulayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here